O kampanii

 

Szanowni Państwo,

Na początku chciałbym serdecznie podziękować za zainteresowanie naszą Ogólnopolską Kampanią Razem Budujemy Zdrowie i powitać Państwa na stronie internetowej tej inicjatywy.Po sukcesie pierwszej edycji naszej kampanii, zdecydowaliśmy się na jej kontynuację.

Jednym z celów, które stawia sobie Natural Pharmaceuticals jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. Można to zaobserwować w wielu prowadzonych przez nas aktywnościach, m.in. w naszej aktywnej współpracy z Polskim Związkiem Biathlonu czy też w zaangażowaniu w rozwój inicjatywy „Ratuj z Sercem”. Ponad to staramy się w codziennej pracy przekazywać naszym klientom wartościowe materiały edukacyjne na temat zdrowego odżywiania oraz zalet aktywnego spędzania czasu.

W pierwszej edycji Ogólnopolskiej Kampanii Razem Budujemy Zdrowie zwróciliśmy Państwa uwagę na fakt, że więcej czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach niż na świeżym powietrzu, coraz częściej zamiast spaceru wybieramy samochód czy autobus. Wielu z Państwa się z nami zgodziło! Cieszymy się, że udało nam się uświadomić Państwu, że właśnie ten fakt sprawia, że nie widzimy słońca tak często jak kiedyś, a to właśnie słońce jest naszym głównym źródłem witaminy D. To dzięki oddziałującym na naszą skórę promieniom słonecznym jesteśmy w stanie w naturalny sposób wytwarzać witaminę D w naszym organizmie. Silne połączenie słońca z produkcją witaminy D jest powodem, przez który często nazywana jest „Witaminą Słońca”. Możemy ją również znaleźć w żywności, np. w tłustych rybach. Niestety w Polsce poziom spożycia tych ryb, również jest bardzo niski.

Już w 1822 roku polski lekarz Jędrzej Śniadecki (1768 – 1838) zauważył, że jakość powietrza, ilość czasu oraz intensywność ekspozycji na słońca miała wpływ na dzieci i ich kości. Opisał metodę leczenia krzywizny, popularnej ówcześnie choroby u dzieci w dużych, przemysłowych ośrodkach, która polegała na kąpielach słonecznych w miejscach poza zanieczyszczonymi miastami, w których promienie słoneczne nie docierały do ziemi z wystarczającą intensywnością. Właściwie zanieczyszczenie powietrza, które zaobserwował Śniadecki ponad 170 lat temu, jest jednym z powodów, dla których nie jesteśmy w stanie wytworzyć wystarczającej ilości witaminy D ze słońca.

Zanieczyszczenie to nie jedyny powód niedoboru witaminy D. W szczególności mieszkańcy Europy Północnej muszą być świadomi faktu, że ze względu na położenie geograficzne w okresie od października do kwietnia kąt padania promieni słonecznych jest tu na tyle niski, że nie wystarczyłoby nawet całodzienne przebywanie na słońcu. Jeżeli dodamy do tego informację, że jemy zbyt mało tłustych ryb, nie dziwi fakt, że aż 90% populacji Polski cierpi na niedobór witaminy D.

A musimy pamiętać, że witamina D jest dobra dla kości, zębów i mięśni oraz układu odpornościowego.

Decydując się na drugą edycję kampanii Razem Budujemy Zdrowie chcemy by jeszcze więcej Polaków dowiedziało się o znaczeniu witaminy D dla naszego organizmu, o sposobach jej pozyskiwania i skutkach niedoboru. Chcemy by świadomie podejmowali decyzję o suplementacji. Pamiętaj – to jest naprawdę proste uzupełnienie zdrowej diety!

Również w drugiej edycji naszej kampanii postawiliśmy na edukację na temat znaczenia witaminy D w naszym organizmie.

W związku z tym proponujemy Państwu bezpłatny miesięczny zapas witaminy D – opłacają Państwo jedynie koszt związany z przesyłką – 9,95 zł. Najważniejsze – nie zobowiązujesz się do zakupu niczego więcej od nas w przyszłości!

Mamy nadzieję, że dzięki drugiej edycji kampanii Razem Budujemy Zdrowie więcej osób uświadomi sobie znaczenie witaminy D oraz zdrowego i aktywnego stylu życia.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i życzę dużo zdrowia!

Z poważaniem,

Jonas Törnquist-mini

Jonas Törnquist

Prezes Zarządu

Natural Pharmaceuticals

PROMOCJA
ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA